TORKEL GJØRV

TORKEL GJØRV

Damfaret 45b, 0682 Oslo

+47 920 89 183 / aytor@online.no / www.filmklippere.com

UTDANNING

The National Film & Television School 1997-99

3-årig utdannelse som filmklipper

 

DOKUMENTARFILM (utvalg)

 IHUMAN 80 min, regi: Tonje Hessen Schei, Volt Film 2019 (i etterarbeid)

ALEPPOS FALL 85 min, regi: Nizam Najar, Fenris Film / Stray Dog Productions 2017

DØDSÅRSAK UKJENT 85 min, (medklipper) regi: Anniken Hoel, Manifesto Film 2017

VÅRE ALLIERTE 50 min, regi: Anders Hammer, NRK Brennpunkt 2017

FRA BARN TIL BORGER 40 min, regi: Janne Lindgren, Sant og Usant 2016

TALIBAN I TEXAS 58 min, regi: Ola Flyum, Fenrisfilm 2015

PELS 58 min, regi: Ola Waagen, Pirayafilm 2014

NITRATE FLAMES 58 min, regi: Mirko Stopar, Fenrisfilm 2013

EXTOL – OF LIGHT AND SHADE  70 min, regi: Åsmund Janøy, Animidas Production 2013

DAGBOK FRA REVOLUSJONEN  78 min, regi: Nizam Najar, Medieopearatørene 2012

NÅR BOBLENE BRISTER 94 min, regi: Hans Petter Moland, Eyeworks Dinamo 2012

REUNION – 10 ÅR ETTER KRIGEN 72 min, regi: Jon Haukeland, Medieoperatørene 2011

HVIT NIGGER  58 min, regi: Aleksander Korsnes, Medieoperatørene 2011

GAZA´S TÅRER  90 min, (assisterende klipper) regi: Vibeke Løkkeberg, Nero Media 2010

FACING GENOCIDE  94 min,regi: David Aronowitsch, Medieoperatørene / Story AB  2010

DEN UMULIGE REISEN 90 min, regi: Arild Mehn Andersen, Amehn Productions 2010

DE GODE KAPITALISTENE 55 min,(medklipper)regi: Line Hatland, Medieoperatørene 2009

ØRKENSLOTTET 50 min,regi: Eirin Gjørv, Lightsource 2007

KATIE MELUA PÅ HAVETS BUNN 40 min, regi: Erik Poppe, Dinamo Story 2006

SVINDLEREN 52 min, regi: Trond Kvist, Pirayafilm 2005

UTE AV KONTROLL – HISTORIEN OM BLITZ 60 min, regi: Line Hatland, Medieoperatørene 2004

SHINY STARS RUSTY RED 60 min,regi: Elisabeth Sjaastad, Screen Stories 2003

VELKOMMEN HJEM 98 min, regi: Trond Kvist, Pirayafilm 2002

DEN HEMMELIGE KLUBBEN 58 min, regi: Kenneth Elvebakk, Medieoperatørene 2002

ARCTIC CRIME & PUNISHMENT 60 min,regi: Sasha Snow, Channel 4 /Angel 2001

THE OUTSIDERS 30 min,regi: Emily Marlow, BBC World /TVE 2001

A ST.PETERSBURG SYMPHONY 28 min,regi: Sasha Snow, NFTS 1999

 

DOKUMENTARSERIER

JEG MOT MEG SESONG 2 dok.serie 8×40 min NRK1, regi: Stefan Faldbakken, AntiTV 2018

OUR ALLIES dok.serie 3×15 min Field Of Vision, regi: Anders Hammer, Field of Vision 2017

JEG MOT MEG SESONG 1 dok.serie 8×30 min NRK1, regi: Stefan Faldbakken, AntiTV 2016

DØDEN dok.serie 5×50 min NRK1, regi: Eyvind Tolås, Flimmerfilm 2014

TANGERUDDAMPEN dok.serie 8×40 min TVNorge, regi: Linn Amundsen, Zacapafilm 2013

ET LITE STYKKE THAILAND dok.serie TVNorge, regi: Tale Skeidsvoll, Skofteland 2011

TANGERUDBAKKEN BORETTSLAG dok.serie TVNorge, regi: Linn Amundsen, Rubicon 2011

RABALLDER dok.serie, 8×30 min TV2, regi: Kenneth Elvebakk, Motlys 2005

ROBINSONEKSPEDISJONEN UK reality 12x50min ITV, regi: Nigel Lythgoe, Planet 24 2000

 

SPILLEFILM / DRAMASERIER

FUGLANE spillefilm,regi: Anders T. Andersen, Viperfilm 2016

TUSEN GANGER GOD NATT spillefilm(B-klipper) regi: Erik Poppe, Paradox 2013

VARG VEUM – SKRIFTEN PÅ VEGGEN spillefilm(B-klipper), regi: Stefan Faldbakken, Cinemiso 2010

KOSELIG MED PEIS dramaserie, (assisterende klipper) regi: Thomas S. Torjussen, Tordenfilm 2011

JEG REISER ALENE spillefilm (assisterende klipper) regi: Stian Kristiansen, Motlys 2011

TORPEDO dramaserie, regi: Trygve A. Diesen, Norsk Filmproduksjon 2006

REKLAMEFILM (utvalg)

WENAAS ARBEIDSKLÆR / WENAAS regi: Erik Poppe, Paradox 2016

JULESTJERNE / KREFTFORENINGEN regi: Igor Devold, Kreftforeningen 2015

25 ÅRS JUBILEUM/ NHO regi: Stefan Faldbakken, White Rabbit 2013

VERDENS FINESTE STILLING / KUNNSKAPSDEP. regi: Arild Fröhlich, Paradox 2012

PEER GYNT / KUNNSKAPSDEP. regi: Stefan Faldbaken, Paradox 2012

WALTERS NR. 156 / FREIA regi: Stefan Faldbakken, Paradox 2011

HAR DU DET I DEG? / KUNNSKAPSDEP. regi: Stefan Faldbakken, Paradox 2011

VERDENS RASKESTE BY / NETCOM regi: Halvard Witzø, Paradox 2011

ENKLERE HANDEL / RIMI regi: Gaute Hestehagen, Paradox 2010

MADE BY NORWAY / AKER regi: Erik Poppe, Paradox 2009

KUNDER / STOREBRAND regi: Emil Trier, Molandfilm 2009

PEUGEOT / PEUGEOT regi: Ubbe Haavind, Trøbbel 2009

STILEN / TELENOR regi: Jens Lien, Kometfilm 2007

EXTREMVÆR / DRYGOLIN regi: Arild Fröhlich, Paradox 2007

EKSTREM FORVANDLIG / NARVESEN regi: Marius Holst, 4 ½ 2005

NØTTEKNEKKERE / AKER regi: Erik Poppe, Paradox 2005

BUGGE WESSELTOFT / JARLSBERG regi: Erik Poppe, Paradox 2005

DEN BESTE SKIVA / BREMYKT regi: Pål Sletaune 4 ½ 2005

JO MERE VI ER SAMMEN / 1881 regi: Arild Andresen, Molandfilm  2005

RENT VANN / KIRKENS NØDHJELP regi: Erik Skjoldbjærg, Pravda 2004

DOFFEN HAR DAUA / REMA 1000 regi: Hans Petter Moland, Molandfilm  2004

 

KORTFILM / NOVELLEFILM / MUSIKKVIDEO (utvalg)

A BLANK SLATE 25 min Novellefilm,regi: Sara Eliassen, Sara Eliassen Group 2013

DU VELGER SELV14 min Kortfilm,regi: Kajsa Næss, Mikrofilm 2013

RECKLESS 20 min Novellefilm, regi: Bjørn Erik Pihlman, Pihlman Film 2013

BERTINE ZETLITZ / MIDNIGHT Musikkvideo, regi: Mikkel Sandemose, Pravda 2006

NÅ SKAL DU HØRE 50 min Kortfilm antologi,regi: Pjotr Sapegin, Pravda 2005

MADCON / INFIDELITY Musikkvideo, regi: David-Reiss Andersen, Pravda 2005

PAPERBOYS / WIGGLE IT Musikkvideo, regi: David-Reiss Andersen,  Pravda 2005

FOUNTAINHEADS / PERFECT Musikkvideo, regi: Erik Poppe,  Paradox 2004

THE BLUETONES / MUDSLIDE Musikkvideo, regi: Jo Hodges, Partizan 2000

THE GIRL IN THE LAYBY 10 min Kortfilm, regi: Sarah Gavron, Lazanec Tout Court 2000

JUTLAND 28 min Novellefilm,regi: Sarah Gavron, No Sun 2000

ROOFJUMPING 26 min Novellefilm,regi: Femi Kolade, NFTS 2000

BUBBLES 14 min Kortfilm,regi: Tom Shankland, Quiet Storm 1999

 

PRISER / NOMINASJONER

 

JEG MOT MEG SESONG 1                          Nom.                      Gullruten Årets Nyskaping 2017

FRA BARN TIL BORGER                            Nom.                      Gullruten Beste TV-dokumentar 2017

DØDSÅRSAK UKJENT                                Vinner                    Best Foreign Documentary Traverse 2017

                                                                              Vinner                    Beste Dokumentar Northern Character 2017

PELS                                                                   Vinner                    Publikumsprisen Volda 2015

                                                                              Vinner                    Beste Dokumentarfilm Kolkata 2015

                                                                              Nom.                      Amanda Beste Dokumentarfilm 2015

RECKLESS                                                       Vinner                    Best Narrative Fiction Born Shorts 2014

TUSEN GANGER GOD NATT                    Vinner                    Amanda Beste Norske Kinofilm 2013

DU VELGER SELV                                        Vinner                    Beste Nordiske Kortfilm Fredrikstad 2013

                                                                              Nom.                     Amanda Beste Dokumentarfilm 2013

DAGBOK FRA REVOLUSJONEN             Nom.                     Amanda Beste Dokumentarfilm 2013

                                                                              Nom.                      Gullruten Beste TV-dokumentar 2013

TANGERUDDAMPEN                                  Vinner                    Gullruten Årets TV-øyeblikk 2013

REUNION – 10 ÅR ETTER KRIGEN        Vinner                   Amanda Beste Dokumentarfilm 2011

                                                                              Vinner                   Juryens Spesialpris BIFF 2011

WALTERS NR. 156 / FREIA                       Vinner                   Sølvfisken 2011

KOSELIG MED PEIS                                    Vinner                    Gullruten Beste Dramaserie 2011

ET LITE STYKKE THAILAND                   Nom.                       Gullruten Beste Dokusåpe 2011

DEN UMULIGE REISEN                             Vinner                     Sølvkvisten WT OS  2010

STILEN / TELENOR                                      Vinner                     Beste Film Epica 2007

TORPEDO                                                          Nom.                       Gullruten Beste Dramaserie 2007

1347 DAGROS                                                  Vinner                     Sølvstatuetten Roshd 2007

RABALLDER                                                    Vinner                     Gullruten Beste Dokusåpe 2006

ARCTIC CRIME & PUNISHMENT          Nom.                       Beste Dok.foto RTS-award 2006

NØTTEKNEKKER / AKER                         Vinner                     Gullfisken 2005

SVINDLEREN                                                  Nom.                       Amanda Beste Dokumentarfilm 2005

UTE AV KONTROLL

–HISTORIEN OM BLITZ                            Nom.                       Gullruten Beste TV-dokumentar 2004

DOFFEN HAR DAUA / REMA 1000      Vinner                     Gullfisken 2004

BOLLE I OVNEN / REMA 1000               Vinner                     Sølvfisken 2004

DEN HEMMELIGE KLUBBBEN             Vinner                     Publikumsprisen Mix Brazil 2004

SHINY STARS RUSTY RED                      Nom.                        Amanda Beste Dokumentarfilm 2003

THE GIRL IN THE LAYBY                        Vinner                     Beste Kortfilm Las Palmas 2001

A ST.PETERSBURG SYMPHONY           Vinner                     Silver Spike Valladolid 2000

ROOFJUMPING                                              Vinner                     Jerwood Foundation prisen 2000

BUBBLES                                                        Vinner                     Beste Film Roma 1998

                                                                            Vinner                     Beste Drama Seconds Out 1998

 

Torkel Gjørv, Damfaret 45b, 0682 Oslo / (+47) 920 89 183 / aytor@online.no / www.filmklippere.com